حالت شب و روز

ورود ثبت نام

دانلود سریال زخم کاری

خلاصه داستان :من عاشق زمستونای اینجام. قشنگ نیست؟ -قشنگه ولی سختی داره. پنج هزار کیلومتر پرواز می کنن فقط برای اینکه زنده بمونن. اولش خیلی ترسناکه، ولی تهش خونه شونو پیدا می کنن. -اگه به تهش برسن. -بلد باشن می رسن. در ادامه با ماهان مووی همراه باشید

قسمت 14 اضافه شد.

توضیحات سریال زخم کاری

سریال زخم کاری مجموعه‌ای نوآر و ملتهب است که داستانی پر فراز و نشیب‌ دارد؛ این مجموعه در تهران تصویربرداری شده است و اولین تجربه سریال‌سازی محمدحسین مهدویان در شبکه نمایش خانگی محسوب می‌شود.

سریال زخم کاری

کتاب زخم کاری

سریال بر اساس رمان کوتاه بیست زخم کاری نوشته محمود حسینی‌زاد ساخته شده است. رمانی که در میانه دهه نود چاپ شد. آن هم بعد از چند سال تعویق، و خیلی زود به اثری پرطرفدار در میان علاقه‌مندان ادبیات فارسی تبدیل شد که تصویری هولناک و تکان‌دهنده از هم‌آغوشی فساد و قدرت زیرپوست ایران معاصر را تداعی می‌کرد.

روایتی که مشخصا از یک‌سو با کهن‌الگوی سقوط و تراژدی مکبث قابل مقایسه بود و از سویی دیگر با قصه‌های جنایی و نوآر که حالا در جغرافیایی آشنا بازآفرینی شده است. قصه با کدهایی مشخص و ظریف سعی دارد یادآور تمام ناگفته‌ها و ناشنیده‌ها درباره فساد سازمان‌یافته و پنهان در سال‌های اخیر باشد؛ از قراردادهای غیرشفاف و پولشویی گرفته تا دست‌هایی که به خون آلوده شده است. تماشای چنین قصه‌ای در قالب یک سریال که مخاطب عام را نشانه گرفته، در نوع خود اتفاق قابل توجهی به شمار می‌آید.

بعد از تجربیات موفق و ناموفق، اهمیت قصه و قصه‌گویی در سریال‌سازی تازه دارد عیان می‌شود و از همین رو اقتباس، که در سینمای ایران همیشه مغفول بوده، در شبکه نمایش خانگی رفته رفته به یک موج منجر خواهد شد.

اما باید در نظر داشت که بیست زخم کاری چندان با الگوی رمان‌های عامه‌پسند فارسی سازگار نیست. و دست گذاشتن روی آن، به دلیل لحن و سوژه ملتهب، تصمیمی چالش‌برانگیز است. مخصوصا که کل رمان بیش از صد و خرده‌ای صفحه نیست و قصه برای تبدیل شدن به یک سریال یا حتی مینی‌سریال نیازمند بسط و اطناب و پرداخت به شخصیت‌ها و داستان‌های فرعی تازه است.

پیشنهاد می شود سریال جذاب ملکه گدایان و دیگر سریال های جدید و جذاب ایرانی را نیز تماشا کنید.

سریال زخم کاری

بررسی داستان سریال

پایلوت سریال زخم کاری کم جان است. همزمان خواندن بخش‌هایی از رمان محمود حسینی زاد را شروع کرده‌ام. البته بحث مقایسه‌ی سریال و کتاب نیست اما فصل ابتدایی داستان در کتاب آن سیلی که باید به گوش خواننده بزند را محکم می‌زند و نگه‌ش می‌دارد.

سریال مهدویان اما در افتتاحیه‌ی خود کم می‌آورد. خبری از یک غافلگیری بزرگ نیست. یک قسمت کم است اگر بخواهیم درباره‌ی ریتم کلی کار و روند قصه رای صادر کنیم اما به نظر می‌رسد مهدویان بیشتر شیوه‌ای کلاسیک برای قصه‌گویی را در نظر گرفته تا روشی نوآر.

او یکدفعه تماشاگر را به درون قصه هل نمی‌دهد و خون و خونریزی خاصی را به پا نمی‌کند. مهدویان به جایش تصمیم گرفته تا کم کم با شخصیت‌هایش جلو برود و موقعیت اولیه را برای ما ترسیم کند. بدون ریسک و اجراهای دشوار.

      نقاط قوت                                                                                               نقاط ضعف

 • بازی خوب جواد عزتی و رعنا آزادی‌ور                                                           عدم توانایی در ایجاد یک پایلوت قدرتمند
 • کارگردانی استاندارد و قابل قبول                                                                کشش بی‌خود برخی خرده پیرنگ‌ها
 • تعداد زیاد لحظات بیاد ماندنی هر قسمت

عوامل سریال

در سریال زخم کاری عوامل زیر در ساخت این سریال نقش داشته اند:

 • تهیه کننده: محمدرضا تخت کشیان
 • نویسنده: محمدحسین مهدویان بر اساس داستانی از محمود حسینی‌زاد
 • مجری طرح: کامران حجازی
 • مدیر فیلمبرداری: هادی بهروز
 • تدوین: سجاد پهلوان‌زاده
 • آهنگساز: حبیب خزایی‌فر
 • طراح گریم: شهرام خلج
 • طراح صحنه: بهزاد جعفری طادی
 • طراح لباس: آرتا ماهان

دانلود سریال zakhme kari

بخش دانلود سریال زخم کاری با لینک مستقیم

برای اطلاع از آخرین خبرها و پخش فیلم و سریال ها به تلگرام ماهان مووی بپیوندید.

 

دانلود قسمت 14 با کیفیت BLURAY ( قیمت : 10000 تومان )

 

دانلود قسمت 14 با کیفیت 4k HQ 1080p ( قیمت : 9500 تومان )

 

دانلود قسمت 14 با کیفیت 1080 (9000 تومان)

 

دانلود قسمت 14 با کیفیت 720 (8500 تومان)

 

دانلود قسمت 14 با کیفیت 480 (8000 تومان)

 

قسمت های قبلی سریال زخم کاری را می توانید از طریق لینک های زیر دانلود کیند. 

 

لینک های دانلود
 • 3 سپتامبر 2021
 • 0
سریال های مشابه
دیدگاه بگذارید 0